Připravované prodeje


olomouc

kafka

metro

smetana

csa

zoo

Zobrazit více...

Nová vydání


kafka

metro

smetana

csa

zoo

Zobrazit více...

Historie

bankovka-rub

Tvůrcem myšlenky Euro Souvenir bankovek je Francouz Richard Faille, který v roce 1996 začal spolupráci s francouzskou mincovnou "Monnaie de Paris". Jeho myšlenkou bylo vyrábět personalizované medaile, které by muzea, turisticky zajímavá místa či lokality, nebo zábavní parky prodávaly svým návštěvníkům jako suvenýr. Tento nápad se velmi úspěšně ujal a během 18 leté spolupráce prodal více než 60 milionů personalizovaných medailí. V současnosti si i v Čechách můžete zakoupit pamětní medaile v mnoha kulturních památkách a turistických lokalitách, které jsou však zhotovovány u lokálních výrobců. V roce 2015 Richard Faille opět vytvořil nový, moderní a jedinečný koncept, který je úspěšným pokračovatelem předešlé myšlenky. Je jím Euro Souvenir. První skutečná oficiální euro suvenýrová bankovka "Euro Souvenir", která se zvykne označovat také jako 0 euro bankovka. Nový koncept se v roce 2015 velmi úspěšně rozběhl v rámci Francie a následující roky se rozšířil i do dalších zemí jako je Německo, Rakousko, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Lucembursko, Švýcarsko, kde se stejně setkal s obrovským zájmem tak turistů, jak sběratelů . Od roku 2018 se tento koncept rozšířil i na Slovensko a do České republiky. Koncept Euro Souvenir však překročil už i hranice Eurozóny, či dokonce Evropské unie a několik bankovek bylo vydaných v zemích jako je USA, Rusko a Čína.

Čím je koncept Euro Souvenir tak výjimečný?

S nástupem eura došlo k určité ztrátě národní identity jednotlivých zemí eurozóny vzhledem k tomu, že se používají univerzální návrhy euro bankovek, které neumožňují zemím používajících euro tvorbu vlastních motivů, tradičně zobrazujících nejdůležitější kulturní ale i přírodní lokality, či osobnosti. Výjimečné na tomto konceptu je právě i to, že díky němu se na bankovky mohou opět dostat významná místa ale i osobnosti dané země a to dokonce i takové, kterým by to nebylo dopřáno na oběhových bankovkách, vzhledem k omezenému počtu nominálních hodnot bankovek. Tento koncept je zajímavý taky pro krajiny Evropské unie, které ještě stále používají své původní papírové peníze a to z toho důvodu, že vzhledem na omezený počet nominálních hodnot oběhových bankovek a neexistenci vydávaní pamětních bankovek, nedokážou tyto země prezentovat všechny významné památky a osobnosti prostřednictvím zobrazení na platných bankovkách.

I přes individuální emise suvenýrových bankovek jednotlivých zemí Evropy, koncept Euro Souvenir tyto krajiny nerozděluje, ale naopak spojuje a to právě prezentováním jejich výjimečných a zajímavých lokalit či osobností, které jsou zobrazovány prostřednictvím suvenýrových bankovek. Tyto jsou v rámci sběratelské turistiky přibližovány obyvatelům ostatních zemí Evropy. Euro Souvenir bankovka nejen že vypadá jako práva bankovka, ona i pravá je. Je vyrobena na pravém 100% bavlněném papíře jako pravé bankovky a obsahuje množství ochranných prvků jako jsou hologram, vodotisk, mikrotisk, UV ochranné prvky a jiné. Jediný rozdíl je v tom, že není určena k placení.

Staňte se i vy součástí úspěšného konceptu a dostaňte vaši kulturní památku, turistickou destinaci či zajímavou lokalitu na suvenýrovú bankovku.