Připravované prodeje


metro

smetana

csa

zoo

sberatel

saudek-02

Zobrazit více...

Nová vydání


metro

smetana

csa

zoo

citroen

Zobrazit více...

Euro Souvenir
CITROËN 2CV «LÉGENDE FRANÇAISE»

citroen

Citroën 2CV, známý také jako "kachna, je ikonický automobil, jehož historie sahá do roku 1948, kdy byl poprvé představen na pařížském autosalonu. Díky svému unikátnímu vzhledu a charakteru se 2CV stal nedílnou součástí francouzské kultury a filmové historie. Své nekonvenční až komické vlastnosti, jako je pomalá rychlost, nestabilní jízda a zvláštní vzhled dokázal zúročit v celé řadě filmů. K nejslavnějším patří ty o četnících ze Saint-Tropez, ale pozor, ve filmu „Jen pro tvé oči“ řídil „kachnu“ i James Bond!
0 euro souvenir vydává veletrh Sběratel Praha a spolu s ním připravil ve spolupráci s Českou poštou k této události také tiskový list přítiskových známek s kuponem právě s motivem legendární „kachny“. Jeho autorem je výtvarník Roman Sedlák, který stejný motiv připravil i pro 0 euro souvenir.
V sobotu 9. září přijde obě rarity na veletrh Sběratel (8. – 9. 9., výstaviště PVA Expo Praha) pokřtít automobilová závodnice Bára Holická se svou spolujezdkyní Lucií Engovou, sestrou jediného českého pilota F1 Tomáše Engeho. Obě dámy plánují právě s Citroënem 2CV vyrazit na nadcházející Rallye Dakar v kategorii Classic. Jejich chystaný závodní speciál DUCKAR bude na veletrhu také k vidění.

Více info na www.sberatel.info/podzim

Prodejní cena: 100,- Kč / ks (4,- €)
Prodejní cena foldr: 350,- Kč / ks (14,- €)
Termín prodeje: 8.9.2023 od 10:00 do vyprodání
Místo prodeje: veletrh Sběratel, PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, 199 00 Praha 9, Česko, foyer výstaviště